Відставка Смолія вплинула на курс валют - у "Голосі" пояснили причини

Депутат від фракції "Голос" вважає, що вже нічого не можна змінити

Відставка Смолія вплинула на курс валют - у "Голосі" пояснили причини

Після того, як голова Національного банку Яків Смолій подав у відставку, курс валют у київських обмінниках почав змінюватися. Про причини таких різких змін в ефірі каналу "Україна 24" розповів депутат Верховної Ради від фракції "Голос" Володимир Цабаль.

"Це (зміна курсу - Ред.) частково емоційний сплеск, тому що невідомо, що буде далі, невідомо, як відреагують інвестори. А частково це фундаментальні речі, тому що тепер незрозуміло, хто керуватиме інституцією, до якої була довіра, чи буде ця людина робити правильні або непопулярні речі, такі як емісія. Цього ніхто не знає, і тому, відповідно, сплеск. Звичайний український громадянин, якщо не знає, чи буде емісія, починає міняти гривні на долари, тому що після емісії гривня знецінюється", - сказав нардеп.

Популярні відео

Читайте також: Заява Смолія: в "Слузі народу" розповіли, чи буде відставка

Цабаль погодився з думкою журналіста, який поставив питання, про те, що "маховик запущено", і вже мало що можна змінити.

"Найкраще, що може статися, - влада поставить компететного банкіра, який відновить довіру. Якби Смолій залишився, і тиску на НБУ, про який він говорив, більше не було, - це було б з точки зору макроекономічної стабільності найкраще для держави", - сказав Цабаль.

Нагадаємо, 1 липня Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням. Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення Смолія з посади.

Джерело Україна 24 Теги