Негативні очікування – ексзаступник голови НБУ про відставку Смолія і курс валют

Дотепер НБУ дотримувався політики монетарного голоду

Негативні очікування – ексзаступник голови НБУ про відставку Смолія і курс валют

Ректор Міжнародного інституту бізнесу, ексзаступник голови НБУ Олександр Савченко в ефірі телеканалу «Україна 24» заявив про можливу зміну монетарної політики НБУ після заяви нинішнього голови Якова Смолія про відставку та про те, як це позначиться на економіці.

«Нинішнє коливання курсу валют пов’язане лише з очікуваннями, причому негативними очікуваннями, на жаль, преса тут уже попрацювала. Якщо будуть позитивні очікування, то ситуація миттєво стабілізується», - розповів експерт.

Щодо ситуації в НБУ, за його словами, є два типи монетарної політики, які не влаштовують суспільство, і навіть політичні партії і президентів.

«Перша політика, якої дотепер дотримувався НБУ, – політика монетарного голоду: чим менше грошей, тим краще, менша інфляція, нема девальвації. Вона має плюси – стабільність. Але і має великі недоліки – вона б’є по економічному зростанню, б’є по експортерах, а у випадку коронавірусу не уповільнює економічне падіння. На жаль, я прогнозую у ІІ-ІІІ кварталах таке падіння на рівні 15%», - зазначив ексзаступник голови НБУ.

Але, наголосив він, є ще політика монетарної інтоксикації. Зараз багато експертів очікують саме таку політику.

«Це означає, що НБУ починає бути аж занадто лояльним до вимог певних політичних сил, певних структур влади і починає задовольняти їхні потреби. У підсумку, коли така політика не має меж, не має наукового підґрунтя, вона може призвести до значної девальвації та інфляції. Щоб такого не було, треба обрати дотошну людину на чолі НБУ», - заявив Савченко.

Читайте також: Курс валют почав змінюватись після заяви голови НБУ

Популярні відео

1 липня голова Національного банку України Яків Смолій подав президенту Володимиру Зеленському заяву про звільнення у зв'язку з відставкою за власним бажанням. Зеленський вніс до Верховної Ради подання на звільнення Якова Смолія з посади голови НБУ.

Політтехнолог ГО «Український центр суспільного розвитку» Юрій Подорожній в ефірі телеканалу «Україна 24» прокоментував заяву про відставку голови НБУ Якова Смолія. За його словами, уже є кандидат на цю посаду. 

 
Джерело Україна 24 Теги