"Це маніпуляція": ексміністр відверто висловився про підвищення пенсій

За словами Павла Розенка, індексація пенсій відбувається за рахунок збільшення дефіциту бюджету ПФ

"Це маніпуляція": ексміністр відверто висловився про підвищення пенсій

В Україні підвищення мінімальної пенсії на 74 грн з 1 липня не підкріплене доходами держбюджету і призведе до збільшення рекордного дефіциту Пенсійного фонду.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" колишній віцепрем'єр-міністр України Павло Розенко.

"Йде маніпуляція державними грошима, коли з однієї кишені перекладається до іншої. Насправді ми не бачимо нової філософії, нових підходів від нинішньої влади до пенсійної системи. Тобто йде просто звичайний популізм за рахунок простих людей. Немає додаткових надходжень до Пенсійного фонду, немає росту економіки", - заявив Розенко.

Читайте також: Від чого залежить збільшення пенсії – ексвіцепрем’єр дав роз’яснення

За його словами, індексація пенсій відбувається "шляхом збільшення дефіциту бюджету Пенсійного фонду, який доведений до повного банкрутства".

"Якщо рік тому дефіцит бюджету Пенсійного фонду становив 144 млрд грн, то після останніх змін вперше в історії України дефіцит бюджету Пенсійного фонду фактично одномоментно був збільшений на 40%. Сьогодні він становить 202 млрд грн. Це рекорд... Системного підходу немає, йде просто накачування дефіциту бюджету Пенсійного фонду", - підкреслив колишній віцепрем'єр.

Розенко спрогнозував, що "нічим хорошим ані для державних фінансів, ані для людей це не завершиться".

Зазначимо, що мінімальний розмір пенсії за віком в Україні з 1 липня зросте з 1638 грн до 1712 грн.

Популярні відео

Нагадаємо, заступниця голови Пенсійного фонду Ірина Ковпашко в ефірі телеканалу "Україна 24" також розкрила подробиці планової індексації пенсій у 2020 році.

Джерело Україна 24 Теги