Не можна порушувати базові права громадян: "слуга народу" про неоднозначний законопроєкт

Нардеп зі "Слуги народу" розкритикувала законопроєкт про операції з нерухомістю

Не можна порушувати базові права громадян: "слуга народу" про неоднозначний законопроєкт

Депутати збираються заборонити оренду і продаж житла без рієлторів, щоб упорядкувати ринок нерухомості. Законопроєкт прокоментувала депутатка з партії "Слуга народу" Євгенія Кравчук в ефірі телеканалу "Україна 24".

"Деякі автори цього законопроєкту, коли вчитались в його суть, вирішили відкликати свої підписи під ним. Я не буду підтримувати цей законопроєкт у тому вигляді, в якому він зареєстрований. Найбільше хвилює те, що громадяни не зможуть вільно розпоряджатися своїм майном, якщо не будуть користуватися послугами рієлтора. Але тому це і послуги, що вони не є обов'язковими.

Тому таку норму, я думаю, багато депутатів не захочуть підтримати. Ймовірно, цей законопроєкт буде ще доопрацьований, якщо є бажання, щоб він був прийнятий", — сказала вона.

Популярні відео

За словами Кравчук, навести порядок у сфері оренди та продажу житла необхідно, але потрібно докладніше прописати багато речей.

"В інших країнах рієлтори працюють зі спеціальною ліцензією, складають кваліфікаційні тести. Але знову-таки, з тексту закону незрозуміло, які кваліфікаційні вимоги. Зараз єдина вимога — вік від 18 років, і все. Повинна бути прописана в цілому філософія цього ринку. За якими принципами він працює, щоб була прозорість, щоб була відповідальність, щоб не було "чорних рієлторів". Цивілізованим цей ринок зробити потрібно. Але не можна цим законопроєктом порушувати базові права громадян", — сказала депутатка.

Читайте також: Карантин і нерухомість: експерт розповів, як змінюються ціни

Нагадаємо, у Верховній Раді зареєстрований проєкт закону "Про рієлторську діяльність", мета якого — детінізувати галузь і зобов'язати рієлторів мати ліцензію, а також ввести паспортизацію об'єктів і їх реєстр. Зокрема, законопроєкт дозволяє купувати або орендувати нерухомість виключно через рієлторів з єдиної бази.

Джерело Україна 24 Теги