У "Слузі народу" розповіли про плани щодо підвищення зарплат в Україні

Підвищення планується в три етапи

У "Слузі народу" розповіли про плани щодо підвищення зарплат в Україні

Народний депутат від партії "Слуга народу" Юрій Камельчук в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що мінімальну зарплату в Україні треба підняти вище показника 6,5 тис. грн, озвученого президентом Володимиром Зеленським.

Коментуючи ініціативу Зеленського щодо підвищення мінімальної зарплати в три етапи, Камельчук заявив:

"Прив’язка до мінімальної зарплати впливає на багато інших виплат, які прив’язуються саме до цієї суми, тому для початку нормально (підняття мінімальної зарплати до 6,5 тис. грн – ред.). Але хотілося б побачити трохи іншу суму, оскільки, я думаю, наступна весна та літо буде показником того, що українці вирішуватимуть - лишатися в Україні, чи виїхати. Тому до липня 2021 року бажано переглянути цифру в 6,5 тис. грн у бік збільшення", - заявив він.

Читайте також: Робота в Україні: озвучено рівень зарплат на ринку праці

Водночас нардеп від партії "Голос" Ярослав Юрчишин зазначив, що така ініціатива призведе до збільшення дефіциту держбюджету.

"Піднімати мінімалку необхідно, але є певний нюанс: чи зможе бюджет дозволити підняти, з тим, щоб уряд не спровокував інфляцію, яка з’їсть це підняття мінімалки. Тому що основа формування бази мінімальної зарплати – це основа нашої економіки, яка будується на основі держбюджету. Зараз у держбюджеті закладено 300 млрд грн боргу, імовірне збільшення іще на 100 млрд грн. І тоді доведеться гасити дірки в бюджеті друком коштів. Друк коштів – це знецінення мінімалки. І теперішні 6,5 тис. грн будуть коштувати значно менше", - заявив Юрчишин.

Популярні відео

Як відомо, президент Володимир Зеленський поставив завдання Кабміну: підвищити рівень мінімальної зарплати в Україні.

Планується, що з 1 вересня її збільшать до 5 тис. грн, з 1 січня 2021 року – до 6 тис. грн, а з 1 липня 2021 року – до 6,5 тис. грн.

Економіст Андрій Новак в ефірі телеканалу "Україна 24" заявив, що для підвищення мінімалки в Україні є серйозна перешкода.

 
Джерело Україна 24 Теги