Підвищення зарплат від Зеленського: економіст назвав перешкоду

Рада повинна розглянути зміни до держбюджету, зазначив Андрій Новак

Підвищення зарплат від Зеленського: економіст назвав перешкоду

Підвищення мінімальної зарплати до 5000 грн з 1 вересня, яке анонсував Президент Володимир Зеленський, не передбачене в державному бюджеті на 2020 рік.

Про це розповів в ефірі телеканалу "Україна 24" економіст Андрій Новак.

"Навіть у змінах до бюджету, які прийняв уряд і проголосувала Верховна Рада, які були пов'язані з необхідністю боротьби з коронавірусом, не було передбачено збільшення зарплати з 1 вересня. Зараз як мінімум треба знову вносити зміни до державного бюджету, щоб це стало реальним як мінімум у державному секторі економіки", - заявив Новак.

Читайте також: Робота в Україні: озвучено рівень зарплат на ринку праці

На запитання, чи може парламент не підтримати відповідні зміни до бюджету, економіст відповів:

"Ми бачили приклади "підтримки" парламентом уряду. Побачили, що такої підтримки немає, тому що парламент двічі відхилив навіть програму діяльності уряду. Тепер, якщо уряд поставить на голосування в тому числі зміни до бюджету, в тому числі підняття зарплати з 1 вересня, парламент також може не проголосувати. А якщо парламент не проголосує, підняти зарплати в державному секторі буде неможливо, як і в приватному".

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експертка міжнародного кадрового порталу Юлія Дрожжина в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про ситуацію на ринку праці за кордоном. Вона озвучила професії, що мають найбільший попит, і розмір зарплат, на які можуть розраховувати заробітчани.

Джерело Україна 24 Теги