Нові правила оренди й продажу квартир: експерт назвав мінуси

Депутати реалізують антиконституційну ініціативу, вважає Юрій Піта

Нові правила оренди й продажу квартир: експерт назвав мінуси

Зареєстрований у Верховній Раді законопроєкт "Про рієлторську діяльність", який дозволяє купувати або орендувати нерухомість виключно через рієлторів з єдиної бази, є порушенням Конституції та базових прав українців.

Про це заявив в ефірі телеканалу "Україна 24" президент Асоціації фахівців з нерухомості України Юрій Піта.

"Ми як фахівці з нерухомості ніколи не підтримували таку ініціативу, щоб рієлтор був обов'язковою ланкою в угодах з нерухомості - оренда чи купівля-продаж. Це вільний ринок, і клієнт обирає, чи він буде працювати з рієлтором, чи зможе самостійно провести угоду. Це є демократично і сучасно, і жодна країна світу не вимагає звернення до рієлтора, щоб продати своє майно чи придбати, в оренду здати", - заявив експерт.

Популярні відео

Читайте також: Карантин і нерухомість: експерт розповів, як змінюються ціни

За його словами, "така ініціатива дуже дивує, щоб обов'язково була в Україні участь рієлтора в таких угодах".

"Він (законопроєкт – ред.) антиконституційний, порушує і обмежує права громадян на розпорядження своєю власністю, своєю нерухомістю. Вчора був День Конституції, ми маємо поважати Конституцію як  найвищий законодавчий акт, а водночас депутати реалізують таку антиконституційну ініціативу", - зазначив Піта.

Раніше президент Асоціації фахівців з нерухомості Юрій Піта в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, як змінилися ціни на житло і від чого залежить, як розвиватиметься ситуація на ринку.

Джерело Україна 24 Теги