Потрібен негайний ремонт – експерт про стан енергомереж в Україні

Зношеність енергомереж досягає 80%, повідомив Володимир Власюк

Потрібен негайний ремонт – експерт про стан енергомереж в Україні

Більше половини енергомереж в Україні потребують негайного ремонту через хронічну недоінвестованість.

Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" директор державного підприємства "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк.

"Навіть за офіційними даними зношеність енергомереж сягає 80%. Але ті, які потребують негайного ремонту – це близько 51%. Якщо взяти, наприклад, понижуючі трансформаторні станції – то це 45%, які потребують негайного ремонту. Це означає, що вони знаходяться в передаварійному стані. Це результат колосальної інвестиційної заборгованості перед енергомережами", - розповів він.

Читайте також

Як зазначив Власюк, в Україні багато інвестиційної заборгованості перед інфраструктурою, на сьогодні накопичена заборгованість складає близько 17,5 млрд доларів.

"Нормально, якщо вкладають близько 1,5 тис. доларів на 1 кілометр протяжності енергомереж. У нас в різні роки ця цифра змінювалася. В останні роки це було 180-200 доларів на кілометр. Максимальна цифра була у 2012 році – близько 600 доларів. Але загалом недоінвестованість постійна", - повідомив керівник "Укрпромзовнішекспертизи".

Для вирішення проблеми зношеності енергомереж Власюк запропонував впроваджувати RAB-тариф – "прогресивну модель, яка мотивує власника мереж інвестувати в модернізацію, резерви потужностей".

"Більшість точок зору серед експертів полягає в тому… щоб застосовувати ставку дохідності, яка зробить цікавим володіння цим активом і інвестиціями в його оновлення. І, звичайно, розрахувати ставку активів, яка, повторюсь, генерує достатній інвестиційний ресурс і буде зацікавлювати інвестора володіти цим активом, інвестувати в модернізацію енергомереж... Якщо ми RAB-тарифи застосовуємо, треба, щоб воно діяло повноцінно, не половинчасто, щоб воно дозволило генерувати інвестиційний ресурс, щоб покращилися всі показники зупинки електромереж, втрат тощо... Ми зможемо генерувати 1,5 тис. доларів на кілометр енергомереж", - вважає він.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше голова виконавчого комітету Ради реформ Михайло Саакашвілі в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що енергетична система України коштує дешевше грузинської.

Джерело Україна 24 Теги