У Кабміні пояснили, яким має бути прожитковий мінімум в Україні

Марина Лазебна запропонувала "відв'язати від мінімуму все, що не потрібно до нього прив'язувати"

У Кабміні пояснили, яким має бути прожитковий мінімум в Україні

Міністр соціальної політики України Марина Лазебна в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, яким повинен бути реальний прожитковий мінімум в Україні.

"Сьогодні прожитковий мінімум - це набір продуктів і товарів. Ми дивилися на світовий досвід, працювали з Еллою Лібановою (академік НАНУ, директор Інституту демографії та соціальних досліджень - ред.), і вона запропонувала нормативно-структурний метод, як у всьому світі. Частина мінімуму вираховується за нормативами МОЗ, тобто розраховуються ті продукти, які має вживати людина, там воно рахується за кількістю калорій тощо. Ця частка прожиткового мінімуму може бути більше, ніж частка непродовольчих товарів і послуг. Прожитковий мінімум складається з двох частин - тобто нормативів МОЗ і частки непродовольчих товарів і послуг", - розповіла Лазебна.

Читайте також: Криза в Україні: міністр розповів, що буде з пенсіями і робочими місцями

Глава Мінсоцполітики заявила, що на підставі цих підрахунків реальний прожитковий мінімум повинен бути 4000 грн, "але ніяк не 2000".

"Вся допомога, надбавки і підвищення були прив'язані до прожиткового мінімуму. У 40 законах все, що тільки можна, прив'язане до цих 2000 грн. Таким чином, зв'язані руки в уряду, щоб його підвищити. Якби в країні було 2-3 стандарти, прожитковий мінімум сьогодні не був би 2000 грн", - зазначила вона.

Лазебна запропонувала "насамперед відв'язати від мінімуму все, що не потрібно до нього прив'язувати, визначити його і рухатися до його реальної вартості".

Популярні відео

Нагадаємо, раніше економіст Олег Пендзин в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином в Україні розраховується прожитковий мінімум.

Джерело Україна 24 Теги