Доступного житла для українців не буде без реформи пенсій - економіст пояснив зв'язок

Економіст назвав занадто оптимістичними плани Кабміну щодо зниження відсотків на іпотечні кредити

Доступного житла для українців не буде без реформи пенсій - економіст пояснив зв'язок

23 червня прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що Кабінет міністрів поставив собі за мету знизити ставки під іпотеку до 5-7% річних. Про те, чи реально це зробити, в ефірі каналу "Україна 24" розповів економіст Олег Пендзин.

"Іпотека - це "довгі гроші" на 10-12 років під відсотки для придбання нерухомості. Банки дають не свої гроші, вони дають гроші, які попередньо залучили з ринку, тобто взяли у людей. Скажіть, звідки у банків сьогодні можуть взятися "довгі гроші"? В світі "довгі гроші" формують пенсійні фонди, тобто коли добре працює другий і третій рівень системи (накопичувальна система і недержавні пенсійні фонди - Ред.), коли люди кладуть гроші в пенсійні системи. Вони і формують той обсяг ресурсу, який дає можливість залучати "довгі гроші" на 12, 15, 20 років", - сказав економіст.

Популярні відео

Читайте також: Ставки за кредитами після карантину: банкір назвав цифри

На думку Пендзина, в Україні немає таких грошей.

"Коли ми говоримо про іпотеку на такий незначний відсоток, ми повинні розуміти, що сьогодні ресурсу, який би забезпечив отримання таких кредитів для людей, немає. Крім того, сьогодні депозитна ставка значно вища. Банк не надаватиме на "довгі гроші" кредит собі в збиток. Шмигаль дуже великий оптиміст, і це стосується не тільки іпотеки, але й бажання у 2-му кварталі забезпечити зростання української економіки. Як економіст я можу сказати, що підстави для таких речей немає", - сказав Пендзин.

Нагадаємо, голова правління Всеукраїнської асоціації фінансових компаній Анна Замазеєва в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про те, як розібратися з кредитними виплатами на час карантину.

Джерело Україна 24 Теги