Банкам треба дозволити виселяти громадян - економіст розповів, навіщо це потрібно

Інвестиційний банкір розповів про проблеми з іпотечним кредитуванням в Україні

Банкам треба дозволити виселяти громадян - економіст розповів, навіщо це потрібно

Про те, чому в Україні існують проблеми з іпотечними кредитами, розповів інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо спитати, чи вірю я, що іпотека буде в найближчі роки – ні, не вірю. По-перше, є юридичні ризики, бо банки зараз не можуть забрати у вас квартиру. Банки награлися в іпотеку до 2008 року, коли майже всі іпотечні кредити втратились. А зараз ви спробуйте прописати в законодавстві, що банк має право забрати квартиру. У вас відразу буде натовп людей, які кричатимуть: "Як так, виселяють маленького українця з квартири!" Через те нема можливості взяти кредит — тому що неплатників не можна виселити. А банк працює, щоб заробити гроші", — пояснив він.

Популярні відео

Своєю чергою, перша заступниця голови Нацбанку Катерина Рожкова зазначила, що потрібні зміни до законодавства, щоб розв'язати цю проблему.

"З точки зору юридичного ризику все вірно, але є європейський досвід, як ці питання вирішуються. Я розумію, що для всіх змін і законів потрібен час. Але ще потрібна воля. Якщо хочемо іпотеку, то законодавча ініціатива с боку уряду існує, і можна запровадити європейські прозорі механізми. Так, квартиру доведеться забирати. Але як забирати, як продавати, куди переселяти людей — це треба визначити", — сказала вона. 

Раніше заступниця голови НБУ розповіла, хто повинен впроваджувати пільгові програми за кредитами.

Джерело Україна 24 Теги