Для населення це неприємно – банкір про нове рішення НБУ

НБУ знизив облікову ставку до 6%, але може знизити і до 5,5%

Для населення це неприємно – банкір про нове рішення НБУ

Інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, як зниження облікової ставки гривні впливає на ставки за кредитами та депозитами.

«НБУ знизив облікову ставку до 6%, а далі Нацбанк дивитиметься, що відбуватиметься з інфляцією. І там розійшлися думки членів монетарного комітету, який і ухвалює рішення, про те, як себе поводитиме інфляція в майбутньому. Тому поки що прогноз 6%, і залишиться без змін, якщо буде повільно відновлюватись економіка після карантину. А якщо вихід буде не швидкий, якщо попит не буде відновлюватись, тоді мають знизити до 5,5%», - зазначив експерт.

За його словами, поки що базовий сценарій передбачає, що ставка буде 6% найближчим часом, і це найнижча ставка за дуже багато років.

«Ця ставка, власне, передбачає, що у нас зараз знижуються ставки і за депозитами, і за кредитами. З одного боку, бізнес зможе брати кредити дешевше. З іншого боку, для населення це неприємно, бо вони стикнуться з тим, що ставка депозиту буде нижчою. Це стосується саме гривні, облікова ставка по гривні на ставку по долару жодним чином не впливає. Банки дійсно знизили до мінімуму ставки щодо доларових депозитв, тому що долари їм непотрібні, їх нема куди подіти. А щодо гривневих депозитів – подивимось, це залежить від банку, але, думаю, від 7% до 10% буде депозитна ставка», - наголосив Фурса.

Читайте також: Ставки за кредитами після карантину: банкір назвав цифри

Популярні відео

Раніше інвестиційний банкір Тарас Козак в ефірі каналу "Україна 24" розповів, якого курсу долара можна очікувати найближчим часом.

Джерело Україна 24 Теги