Безробітних стане більше — у Зеленського озвучили причину

Економіст Олег Устенко розповів, яка ситуація очікується в економіці та як це позначиться на ринку праці

Безробітних стане більше — у Зеленського озвучили причину

Найближчим часом безробіття в Україні збільшиться. Такий прогноз зробив економіст, радник президента Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Безробітних буде більше, тому що не може бути їх менше, якщо падає економіка. У прогнозі, який ставився ще в листопаді минулого року, тобто до коронавірусу, і був закладений в держбюджет, стояло зростання 3,5%. Економіка повинна була настільки вирости. Зараз за прогнозом того ж Кабміну, падіння становитьиме 5%. Це означає, що і коронакриза, і глобальна економічна криза коштуватимуть нашій економіці 8,5%, тобто близько 10 млрд доларів ми недоотримаємо як країна, як економіка", — пояснив він.

Читайте також Вакансії в центрі зайнятості — кадровик озвучила рівень зарплат і допомоги по безробіттю

Економіст пояснив, що це не тільки феномен України — аналогічна ситуація розвивається в усьому світі.

"Наприклад, Італія поточного року впаде більш ніж на 10%, Іспанія покаже близько 10%, поляки впадуть десь на 4%, Російська Федерація, як показують прогнози її Центробанку, впаде на 5,5%. Навіть США будуть падати цього року. А на тлі падіння завжди розвивається безробіття, і це завжди погано, тому що при слабкій економіці знижуються доходи державного бюджету", — сказав експерт.

Популярні відео

Раніше юристка розповідала, як правильно влаштовуватися на сезонну роботу.

Джерело Україна 24 Теги