"Ми не повинні позичати у МВФ": міністр назвав терміни відмови від кредитів

Україна хоче перейти з розряду країн, які приймають допомогу, в розряд тих, які її надають

"Ми не повинні позичати у МВФ": міністр назвав терміни відмови від кредитів

Міністр фінансів Сергій Марченко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що має зробити Україна, щоб в найближчому майбутньому відмовитися від фінансової допомоги Міжнародного валютного фонду.

"2022 рік - це рік, коли можемо сказати: ми не повинні позичати у МВФ, ми повинні продовжувати програму співробітництва з МВФ, але без прямого фінансування в бюджет. Для цього нам треба підвищити наші кредитні рейтинги до інвестиційного класу, знизити наші кредитні ризики, працювати на внутрішньому ринку запозичень, позичаючи на прийнятних для нас умовах в той період часу, коли нам це буде потрібно, і за тими процентними ставками, які для нас будуть вигідними", - сказав міністр.

Популярні відео

Читайте також: Співпраця України з МВФ – нардеп вказала на велику проблему

Марченко також зазначив, що Мінфін розробив стратегію, з якою всі бажаючі можуть ознайомитися на сайті відомства.

"Ключова мета - в 2023 року стати нетто-донором технічної допомоги, тобто ми повинні перейти з розряду країн, які приймають допомогу, в розряд тих, які її надають", - сказав Марченко.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" прем'єр-міністр Денис Шмигаль розповів, що МВФ не буде висувати Україні будь-яких додаткових вимог щодо отримання другого траншу допомоги.

Джерело Україна 24 Теги