Головне - не гроші: економіст пояснив завдання приватизації в Україні

Експерт вважає, що держкомпанії - розсадник корупції

Головне - не гроші: економіст пояснив завдання приватизації в Україні

Інвестиційний банкір Сергій Фурса в ефірі каналу "Україна 24" пояснив, які завдання для приватизації є головними.

"Коли йдеться про приватизацію, гроші - третє, про що ми повинні думати, перше - боротьба із корупцією, оскільки держкомпанії є центрами корупції, і це факт. Зменшуючи зацікавленість чиновників в управлінні держкомпаніями, ми зменшимо їх бажання тягнути звідти гроші. Друге - це сигнал інвесторам. Йдеться про велику приватизацію, про яку почують інвестори", - сказав банкір.

Популярні відео

Читайте також: Бардак і корупція — ексміністр невтішно відгукнувся про значне держпідприємство

На його думку, приклад чесної приватизації в Україні - продаж комбінату "Криворіжсталь" в 2005 році.

"Міттал (індійський бізнесмен Лакшмі Нівас Міттал - Ред.) заплатив близько 5 млрд доларів. Після цього черга з інвесторів стояла, оскільки це пройшло по всьому світу як сигнал, що в Україні чесно продають об'єкти і чекають інвестора. Коли підприємство у власності держави, ми отримуємо не прибуток, а тільки збитки. Є така річ, як націоналізація збитків і приватизація прибутку. Є люди, які сидять на фінансових потоках, наприклад, в "Центренерго", хтось заробляє, але точно не держава, а люди, які це контролюють, а ми думаємо, що це належить нам", - сказав Фурса.

Нагадаємо, раніше в ефірі каналу "Україна 24" міністр фінансів України Сергій Марченко розповів, що Україна в період кризи відмовилася від масштабної програми приватизації держпідприємств.

Джерело Україна 24 Теги