"Копіюємо найгірше": експерт про накопичувальну пенсійну систему

Директор Інституту розвитку територій вважає, що накопичувальна система в світі себе не виправдала

"Копіюємо найгірше": експерт про накопичувальну пенсійну систему

Директор Інституту розвитку територій Юрій Ганущак в ефірі каналу "Україна 24" розповів про невигідність накопичувальної пенсійної системи.

"Накопичувальна система фактично збанкрутувала майже у всіх країнах світу. Вкладати в ресурси 40 років неможливо, тому що кожні 20 років - глобальна криза, і знецінюються насамперед довгострокові вкладення. Крім того, для контролю потрібен серйозний державний апарат, і фонди хочуть заробити. Обов'язкова накопичувальна система - це приблизно 7% від усіх вкладів людей, це дуже дорого", - сказав Ганущак.

Читайте також

За його словами, у всьому світі люди переходять на умовно накопичувальну систему, "яка має накопичувальні і солідарні позитиви".

"Солідарні нікого не збанкрутять, плюс завжди зберігається співвідношення між тим, скільки заробляв, і тим, скільки отримуєш на пенсії. Ми зараз копіюємо найгірші системи, які намагаються на нас відпрацювати, страховики на нас ще не заробили. В Україні застосовують збанкрутілі системи, від яких всі давно відмовилися ", - заявив Ганущак.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в ефірі "Україна 24" колишній віце-прем'єр-міністр і міністр інфраструктури України Борис Колесніков розповів, якою має бути середня пенсія в Україні.

Джерело Україна 24 Теги