Робота за кордоном: заробітчанам дали поради щодо працевлаштування

Людина при працевлаштуванні має уважно перевірити, які документи підписує

Робота за кордоном: заробітчанам дали поради щодо працевлаштування

Керуючий партнер юридичної фірми Михайло Ілляшев в ефірі каналу "Україна 24" дав низку порад українським заробітчанам, як уберегтися від протизаконних дій роботодавців за кордоном і захистити свої права.

Юрист закликав людей укладати трудові договори, оскільки, працюючи неофіційно, вони самі себе ставлять поза законом і не можуть потім розраховувати на допомогу держави.

"Якщо людина приїхала офіційно, вона повинна повідомити українську консульську службу. Завдання консульської установи і консула - захист інтересів громадян України. Зараз навіть мобільні оператори, коли ти реєструєшся в роумінгу, надсилають контактні дані. Треба розуміти, що всі протизаконні дії роботодавця розраховані на те , що ніхто нікуди скаржитися не буде. Як тільки людина відчуває, що її права порушуються - то можна звертатися не тільки до консульської установи, а й до місцевої поліції. Консул повинен допомагати громадянам, у нього немає завдання розбиратися, хто правий, а хто винен", - заявив він.

Читайте також: У Польщі зріс попит на заробітчан з України - озвучені цифри

Ілляшев зазначив, що відбирати паспорти у трудових мігрантів неправомірно, і нагадав, що паспорт є власністю не громадянина, а держави.

"Людина має перевірити, хто є роботодавцем, хто зобов'язаний платити гроші, подивитися документи, які підписує. Якщо людина не може захистити свої права, не будучи юристом, то, залучаючи профспілки, додатково себе убезпечить", - сказав юрист.

Також він пояснив, у чому ризики працевлаштування через посередників.

"Якщо посередник прийняв на себе зобов'язання - він буде нести відповідальність. Іноді посередники укладають просто договір про надання інформаційних послуг. Якщо договір буде таким, щось вимагати від такого посередника буде складно", - сказав Ілляшев.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше експертка міжнародного кадрового порталу Юлія Дрожжина в ефірі каналу "Україна 24" розповіла про ситуацію на ринку праці за кордоном. Вона озвучила професії, що користуються найбільшим попитом, і розмір зарплат, на які можуть розраховувати заробітчани.

Джерело Україна 24 Теги