Криза в металургії вплине на курс долара - з'явився прогноз

Найбільші постачальники валюти в країну втрачають прибутки

Криза в металургії вплине на курс долара - з'явився прогноз

Криза в українській металургії може спровокувати зростання курсу долара і інфляцію в країні.

Про це заявив в ефірі каналу "Україна 24" глава Федерації металургів України Сергій Біленький.

"Якщо подивитися на підсумки 2019 року, металурги принесли близько 13 млрд валютної виручки в Україну. Разом з аграріями ці дві галузі – найбільші постачальники валюти. Якщо зараз ми не будемо отримувати ці надходження, то курс в обмінниках буде зовсім інший, ніж зараз. Це звісно буде впливати на можливість українців купувати імпортні товари, подорожувати за кордон. Це все пов’язано з девальвацією, інфляцією – неприємними процесами, з якими стикнеться кожен українець", - заявив він.

Популярні відео

Читайте також: Держава має компенсувати збитки металургійній галузі – економіст

Водночас, Біленький нагадав, що гірничо-металургійний комплекс – це високі білі зарплати.

"Зараз середня зарплата близько 20 тис. грн. Навіть на робітничих професіях люди, які мають високі розряди, заробляють сьогодні 30-40 тис. грн. Це дуже серйозна сума, щоб не думати про те, щоб їхати на заробітки в Польщу", - наголосив глава Федерації металургів.

Нагадаємо, українські металурги заявляють, що підвищення Кабміном рентної плати на залізну руду призведе до катастрофічних наслідків у галузі, втрати міжнародних ринків і до знецінення гривні. Робоча група, створена Офісом президента для вирішення проблеми, поки успіхів не досягла.

Позафракційний народний депутат України Муса Магомедов в ефірі каналу "Україна 24" повідомив, що збитки українських металургів тільки в першому кварталі цього року становлять 14 млрд грн.

Джерело Україна 24 Теги