Через дороге дизпальне подорожчає найважливіший для українців продукт

Ціни на пальне вплинуть на вартість багатьох продуктів і вдарять по фермерах, розповів експерт

Через дороге дизпальне подорожчає найважливіший для українців продукт

Ціни на дизельне пальне позначаться на вартості хліба. Про це розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачов в ефірі каналу "Україна 24".

"Ми як країна споживаємо 7 млн ​​тонн дизпального, якщо помножити на 1 долар за кг приблизно — то вийде понад 7 млрд доларів ми платимо за цю імпортну сировину. Якщо ми імпортуємо з Росії близько 35% дизпального, при підвищенні мита цей відсоток знизиться. Ну так ми будемо імпортувати його з інших країн, з Європи, де воно коштує 1,5 євро. За нашими оцінками, загальний збиток сягне близько півмільярда доларів виключно через підвищення мит", — сказав він.

Читайте також Голодними не залишимося, але ситуація складна — аграрій про ціни на продукти

Експерт пояснив, як це пов'язано з цінами на хліб:

"Більше половини дизельного пального споживають аграрії, значить, можна сказати, що за все вони заплатять. Не можу сказати, що подорожчає кукурудза, але однозначно деякі сільгоспвиробники розоряться — їм буде невигідно займатися обробкою землі, ми можемо прийти до колапсу. При втраті рентабельності сільгоспвиробник буде підвищувати ціни, в результаті ми всі з вами заплатимо вищу ціну за хліб, м'ясо, за все.

Якщо вводитимуться мита або податки, сільгоспвиробник постраждає, він же купить це пальне, він же не може залишити пшеницю, щоб вона пропадала. Тому ми просто зруйнуємо фермера, який в результаті наступного року може вже не посіяти".

Раніше економічний експерт Олексій Дорошенко розповідав, як змінюватимуться ціни на продукти влітку.

Нагадаємо, "Укртатнафта", "Укрнафта" та "Укргазвидобування" знову просять уряд ввести мито в 8,46% на імпортовані з Росії дизпальне і зріджений газ

Джерело Україна 24 Теги