Криза в металургії України: наслідками скористається Росія

Уряд ігнорує заклики металургів переглянути норми закону №1210

Криза в металургії України: наслідками скористається Росія

Українські металурги заявляють, що підвищення Кабміном рентної плати на залізну руду призведе до катастрофічних наслідків у галузі, втрати міжнародних ринків і до знецінення гривні. Робоча група, створена Офісом президента для вирішення проблеми, поки жодних успіхів не досягла.

Як повідомляє в своєму сюжеті канал "Україна 24", уряд ігнорує заклики металургів переглянути норми відповідного закону №1210 і не піднімати ренту на залізну руду.

"Зараз ми будемо платити вдвічі більше ренти, ніж наші російські конкуренти. Це говорить про те, що ми продамо менше своєї продукції і на ці ринки зайдуть росіяни", - заявив президент об'єднання підприємств "Укрметалургпром" Олександр Каленков.

Читайте також: Держава має компенсувати збитки металургійній галузі – економіст

Металурги просять відтермінувати збільшення ренти на рік. Офіс президента зібрав робочу групу, щоб розглянути їхнє проханя, але за 25 днів від вимоги президента внести правки робоча група збиралася лише двічі.

17 червня за зачиненими дверима група не ухвалила правок щодо врегулювання ситуаці в галузі, яка приносить державі третину усієї валютної виручки і в якій задіяні майже півмільйона людей.

"Робоча група не запрацювала, сьогодні знову були дані обіцянки, що така група буде створена спільно з Мінфіном і Мінекономіки. На превеликий жаль, ми бачимо, що та можливість, яку дав президент – виправити цей законопроєкт, щоб він не нашкодив реальному сектору промисловості – на жаль, вона втрачається", - додав Каленков.

Популярні відео

Народний депутат Олексій Гончаренко напрацював більше сотні правок до закону, але не вірить, що вони потраплять найближчим часом до сесійної зали парламенту.

"Часу обмаль, а я не бачу жодних рухів щодо цього закону. Тож мені здається, що більше робиться вигляд, що ми чуємо бізнес, а віз і нині там. Закон почав діяти, і вже починається його негативний вплив на бізнес", - заявив Гончаренко.

Минулого року українські металурги отримали збитків на 31 млрд грн, галузь працює на 70% потужності і падіння не уникнути, йдеться в сюжеті.

Нагадаємо, позафракційний народний депутат України Муса Магомедов в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що збитки українських металургів тільки в першому кварталі цього року становлять 14 млрд грн.

Джерело Україна 24 Теги