Втрачаємо бюджет країни - нардеп забив на сполох через кризу в металургії

Лише за один квартал збитки металургів становлять 14 млрд грн

Втрачаємо бюджет країни - нардеп забив на сполох через кризу в металургії

Гірничо-металургійний комплекс України може стати повністю неконкурентоспроможним через ініціативу Кабміну підвищити рентні платежі на залізну руду.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" заявив позафракційний народний депутат України Муса Магомедов. За його словами, криза в металургії негативно позначиться на виплатах пенсіонерам і на курсі долара в Україні.

"Те, що стосується плати щодо ренти на руду - це приблизно 2 млрд грн мінусом у вітчизняних виробників руди. Але питання потрібно розглядати в комплексі. Гірничо-металургійний комплекс складається з металургії і видобутку руди. По суті, всі компанії, які працюють в країні, вертикально інтегровані. На сьогодні, враховуючи, що металурги отримали минулого року збитків у 31 млрд, в першому кварталі цього року збитки становлять 14 млрд грн. Щодо другого кварталу ситуація обраховується, але це теж будуть збитки... Ми отримуємо ситуацію, в якій металургія працює у великій збиток, а ми ще додаємо збитки", - заявив нардеп.

Популярні відео

Читайте також: Держава має компенсувати збитки металургійній галузі – економіст

За його словами, підвищення ренти призведе до того, що собівартість виробництва кінцевої продукції у металургів зросте і ГМК буде неконкурентоспроможний.

"Ми втрачаємо бюджет країни в першу чергу. А це означає - виплати пенсіонерам, взагалі існування держави... Ми втрачаємо надходження валютної виручки, а це впливає і на курс. І багато людей втрачають свою роботу. Продукцію нема куди продавати, а значить потрібно зупиняти виробництво і людей потрібно звільняти", - наголосив Магомедов.

Нагадаємо, раніше нардеп від партії "Батьківщина" Валентин Наливайченко в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що Кабінет міністрів створив три ризики для української металургії, ініціювавши підвищення рентних платежів на руду.

Джерело Україна 24 Теги