"Друкарський верстат уже запущений": економіст розповів, як не допустити інфляції

Економічний експерт вважає, що головне - спрямовувати кошти на внутрішній ринок.

"Друкарський верстат уже запущений": економіст розповів, як не допустити інфляції

Економічний експерт Юрій Гаврилечко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, яким чином країна може покрити дефіцит бюджету без критичних наслідків для економіки.

"У законопроекті №3509 про зміни до бюджету пропонується з фонду боротьби із коронавірусом виділити частину коштів на інфраструктурні проєкти. Часто прем'єру дорікають в тому, що "де ви там візьмете робочі місця" - щоб вони були реалізовані, їх потрібно фінансувати. Для цього уряд повинен мати відповідну можливість, цей законопроєкт і надає таку можливість", - сказав експерт.

Читайте також: Хто постраждає від дефіциту держбюджету — радник Зеленського дав відповідь

За його словами, "друкарський верстат уже запущений".

"У будь-якій країні, де є дефіцит, його покривають за рахунок запозичень і друкарського верстата. Ці кошти повинні йти на виробництво матеріальних цінностей, - це може бути дорога, військова техніка. Якщо кошти спрямовані на внутрішнє виробництво - це не призведе до інфляції, - вважає Гаврилечко. - Кошти будуть витрачені на внутрішньому ринку переважно на товари і послуги, які створюються тут і не є імпортними".

За його словами, є два основних шляхи.

"Це можна зробити двома шляхами - організація держзамовлення і компенсація роботодавцям витрат на зарплати для найманих робітників. Перший крок уряд вже зробив - 9 млрд грн компенсації за тимчасово непрацюючих буде спрямовано підприємцям", - сказав Гаврилечко.

Нагадаємо, міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що вважає збільшення дефіциту бюджету України "нормальним світовим трендом".

Джерело Україна 24 Теги