"В кращому разі отримаємо ще другий транш": економіст про кредит МВФ

На думку експерта, МВФ і міжнародні фінансові організації не зацікавлені в сильному конкуренті, і Україні треба орієнтуватися на свої сили.

"В кращому разі отримаємо ще другий транш": економіст про кредит МВФ

Економіст Ігор Гарбарук в ефірі каналу "Україна 24" висловив сумніви, що наступні транші від МВФ можуть бути отримані.

"Що стосується кредиту МВФ - він може повторити долю минулої програми, коли ми в кінці грудня 2018 року одержали перший транш, а в 2019 ані другого, ні третього не отримали. У цьому році в кращому випадку ми отримаємо другий транш. Є великий ризик, що інші транші, пов'язані з підняттям цін на газ, пенсійною реформою, впливом на Вищу раду юстиції, збільшенням прав наглядових рад в українських держкомпаніях, - не будуть отримані", - вважає економіст.

Популярні відео

Читайте також: Саакашвілі назвав промах України на переговорах з МВФ

На його думку, потрібно відстоювати національні інтереси, орієнтуватися на національного інвестора і бізнес.

"МВФ не зацікавлений в створенні сильного конкурента, вони більше зацікавлені в тому, щоб ми були постачальниками зерна, чорних металів, робочої сили. Все, що нам треба робити - відстоювати наші національні права, навпаки, ставати міжнародним трейдером ... - сказав Гарбарук.

При правильних діях уряду це можливо. Ми можемо не просто залучати кредитні ресурси від міжнародної спільноти, а й інвестиції як від національного бізнесу, так і від звичайних людей, як мінімум від наших заробітчан, які щорічно 14-16 млрд переказують в країну".

Нагадаємо, 9 червня рада директорів МВФ офіційно затвердила програму співпраці з Україною. Загальна сума допомоги Україні - 5 млрд доларів протягом 18 місяців. Перший транш становить 2,1 млрд доларів.

Міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як Міжнародний валютний фонд вирішив змінити програму співпраці з Україною.

Джерело Україна 24 Теги