У Росії є стратегічний план проти України: експерт про газові війни

Експерт у сфері енергетики розповів, як повинна реагувати Україна на демонтаж газових труб

У Росії є стратегічний план проти України: експерт про газові війни

Росія демонтує труби, якими постачався газ до України. Як це сприймають у нашій країні, розповів директор енергетичних програм Центру Разумкова Володимир Омельченко в ефірі каналу "Україна 24".

"Це прогнозований крок Росії. Це підтверджує тільки те, що Росія не планує транспортувати газ через територію України в тих обсягах, які були до 2020 року. Це будуть значно нижчі обсяги. До 2024 року вони передбачені на рівні в середньому 50-60 млрд кубометрів на рік", — сказав він.

Популярні відео

За словами експерта, це стратегічний план Росії – знизити транзитну залежність від суміжних країн щодо поставок енергоносіїв до Європи.

Читайте також: В Кабміні розповіли, як зміняться тарифи на опалення в Україні

"Ці дії були давно заплановані, просто зараз вони реалізовуються. Україна ніяк не має реагувати на це, тому що в України є відповідний контракт з "Газпромом", де передбачено, чи буде Росія транспортувати газ чи не буде. Є там певна умова: качати або плати. Тому Україна залишиться при своїх інтересах, забезпечених цим контрактом. Ці труби демонтовані на той обсяг, який уже було зменшено. Контракт, який ми маємо з цього року, там обсяги транспортування менші на 30-40%. Тому у Росії немає потреби транспортувати ті обсяги, які були колись", — сказав Омельченко.

Додамо, у січні-травні Газпром експортував через ГТС в Європу 20 млрд кубів газу. Це вдвічі нижче торішніх показників.

Джерело Україна 24 Теги