Ціни в Україні впадуть, але не на все - економіст дав прогноз

Експерт розповів, коли подешевшають овочі та що буде з цінами на товари промислової групи

Ціни в Україні впадуть, але не на все - економіст дав прогноз

Що буде з цінами на продукти та інші товари, розповів член Економічного дискусійного клубу Олег Пендзин в ефірі "Україна 24". Зокрема, він спрогнозував, коли в Україні буде реальне подешевшання овочів.

"Не на все ціни підуть вгору. Крім того, коли ми говоримо про продукти харчування, то ми входимо зараз у сезонне подешевшання борщового  набору, здешевлення відкритого гурту, тобто овочі, молоді фрукти. Поки це не дуже відчутно. Починаючи з кінця липня – початку червня, ми з вами побачимо реальне здешевлення по всій палітрі товарів, які надходять до нас з українських городів. Тут буде здешевлення реальне", — сказав він.

Популярні відео

В свою чергу, промислові товари можуть трохи подорожчати, сказав експерт.

"Коли говоримо про промислову групу, тут ситуація інша. І вона досить серйозно залежить від того, що, по-перше, під час карантину ми не завозили імпорт, а у нас промислової групи з імпорту іде доволі багато. І по-друге, наші імпортери, очікуючи зміни курсу гривні, закладають достатньо великі валютні ризики в ціну товару. Ми оплачуємо товар за зовсім іншим курсом, ніж той, який сьогодні бачимо в обмінниках. Тому там ціни пішли вверх, але не настільки серйозно.

І другий момент, українці зараз у структурі витрачання коштів більше тратяться на продукти харчування. Тому що люди стали бідніші після введення карантину, а головне для них  все-таки стабільне харчування", — сказав він.

Раніше експерт пояснив, чому полуниця і черешня в Україні подорожчали.

Джерело Україна 24 Теги