"Величезні ризики": ексміністр розкритикував накопичувальну систему пенсій

Ексміністр Борис Колесніков пояснив, якою має бути пенсійна система в Україні

"Величезні ризики": ексміністр розкритикував накопичувальну систему пенсій

Чи надійна накопичувальна система пенсій, розповів в ефірі "Україна 24" Борис Колесніков, колишній віцепрем'єр-міністр України та міністр інфраструктури.

Так, за його словами, недержавні пенсійні фонди, проводячи операції з величезними сумами вкладників, не застраховані від ризиків.

"Ризики величезні. Згадаймо Український агрохолдинг, який вийшов на Лондонську та Варшавську біржу, на сьогодні в якому він стані перебуває. Всі пам'ятають "Авангард", акції якого продали за мільярд доларів. Два тижні тому на Варшавській біржі ця компанія коштувала 12 млн. А пенсійні фонди Польщі та Німеччини внесли величезні гроші та купили величезні пакети. Тобто польські та німецькі пенсійні фонди за кілька років втратили мільйони доларів, і це в країнах, де є верховенство права", — пояснив він.

Колесніков вважає, що повинні бути альтернативи державної пенсії, однак накопичувальну систему не вважає вдалим варіантом.

Популярні відео

"Тому альтернативи повинні бути, в тій же Німеччині три види пенсій, зокрема і від підприємства як нагорода за лояльність працівників. Я думаю, українські представники великого бізнесу таку ідею б підтримали. Але при теперішньому стані справ в Україні це (накопичувальна система — ред.) схоже на авантюру і піддасть ризику кошти цілих поколінь", — сказав він.

Раніше заступник голови Пенсійного фонду Ірина Ковпашко розповіла про зміни термінів звернення за нарахуванням пенсії.

Джерело Україна 24 Теги