У Пенсійному фонді пояснили "несправедливість" з підвищенням пенсій в Україні

Рівень зарплати, яку отримували пенсіонери, має вирішальне значення

У Пенсійному фонді пояснили "несправедливість" з підвищенням пенсій в Україні

Заступниця голови Пенсійного фонду Ірина Ковпашко в ефірі каналу "Україна 24" розповіла, чому пенсії українців з великим трудовим стажем іноді зростають значно менше, ніж у тих, хто працював мало.

Ковпашко відповіла на питання телеглядачки, яка поскаржилась, що отримала замалу надбавку до пенсії, маючи майже 50 років трудового стажу на заводі.

"Це твердження, з одного боку, може мати право на існування, тому що кожного разу у нас зростає прожитковий мінімум, зростає мінімальна гарантія. І ніби на скільки зростає прожитковий мінімум, настільки зростає мінімальна виплата", - зазначила вона.

Як зазначила заступниця голови ПФ, при нарахуванні пенсій "є загальний підхід, але він оцінюється, виходячи з показників кожної конкретної людини".

Читайте також: Терміни звернення за пенсією змінилися — в Пенсійному фонді розповіли деталі

"Люди, у яких своя пенсія трохи вища мінімальної, але базується на особистих показниках, - тут насамперед, і особливо при індексації, мало значення те, який рівень зарплати отримували наші пенсіонери. Ми, коли аналізували перерахунок людям, які досягли 80+, побачили дуже цікаву тенденцію. У цих людей величезна кількість страхового стажу, 37, 42, 48 років, але разом з тим у таких людей цей стаж зароблений ще при СРСР, а тоді зарплату платили іншу. І ця зарплата була досить низька. Зараз їм дали по 500 грн, і вони будуть щомісяця виплачуватися. І тим людям, які будуть досягати віку 80 років, вона буде встановлюватися також", - наголосила вона.

Ковпашко також нагадала, що, згідно з постановою уряду, внаслідок індексації пенсія не може зрости менше, ніж на 100 грн.

"Тобто, в подальшому зміна кожної конкретної людини залежить від того, чи підпадають її позиції щодо її пенсії під норми закону, або буде ухвалено нове рішення уряду", - додала вона.

Популярні відео

Нагадаємо, заступниця голови Пенсійного фонду Ірина Ковпашко в ефірі каналу "Україна 24" також розкрила подробиці планової індексації пенсій у 2020 році.

Джерело Україна 24 Теги