Перерахунок пенсій в Україні – з'явилося важливе уточнення щодо суми виплат

В Пенсійному фонді назвали поширену помилку, якої припускаються українці при індексації пенсій

Перерахунок пенсій в Україні – з'явилося важливе уточнення щодо суми виплат

Під час планової індексації пенсій у 2020 році пенсіонерам підвищать на 11% лише основний розмір пенсії – без урахування доплат і надбавок.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповіла заступниця голови Пенсійного фонду Ірина Ковпашко. За її словами, серед пенсіонерів поширена помилкова думка, що на 11% має зрости вся сума, яку людина отримує на руки.

"Якщо говоримо про індексацію, то в нас зростає, насамперед, основний розмір пенсій… Загальний розмір складається з основної пенсії, доплат, надбавок, підвищень, в том числі з доплати за понаднормовий стаж. Таким чином, люди вважають, що це (індексація – ред.) зроблено невірно. На 11% зріс основний розмір пенсії. Надбавки, доплати, підвищення на 11% не зростають", - зазначила Ковпашко.

Популярні відео

Читайте також Пенсія може перейти у спадок: банкір назвав умову

Заступниця голови Пенсійного фонду зазначила, що індексацію планується проводити щороку. Минулого року вона була проведена на 17%, цього року – на 11%.

Також вона зазначила, що уточнити розмір своєї основної пенсії без надбавок можна у відділенні Пенсійного фонду, де людина перебуває на обліку, або в особистому кабінеті на веб-порталі ПФ.

Раніше заступниця міністра соціальної політики з питань європейської інтеграції Тетяна Сальникова в ефірі телеканалу "Україна 24" розповіла про три рівні пенсійної системи.

Джерело Україна 24 Теги