Скорочення зазнають усі галузі — депутат про боротьбу з коронавірусом в Україні

Депутат розповів, як будуть розподілятися гроші з бюджету і як полегшили період карантину підприємцям

Скорочення зазнають усі галузі — депутат про боротьбу з коронавірусом в Україні

Соціальні виплати не будуть скорочені через нестачу коштів на боротьбу з коронавірусом. Про це заявив Данило Гетманцев, голова комітету ВРУ з питань фінансів, податкової та митної політики, в ефірі каналу "Україна 24".

Він розповів, як депутати обговорювали з урядом питання залучення фінансів.

"Ми не були задоволені якістю  пропозицій від уряду щодо змін до закону про державний бюджет та створення стабілізаційного фонду. Але ми прийшли до певної бази. Наприклад, ми побачили, що Мінфін хоче надто широкі повноваження щодо використання стабілізаційного фонду. Щодо видатків, які Мінфін пропонував скоротити, ми попрацювали над тим, щоб проблеми країни не вирішувалися коштом тільки окремих сфер життя, а щоб скорочення було більш пропорційним".

Депутат пояснив, що є винятки — галузі, по яких не може бути скорочення:

Є  захищенні статті держбюджету - зарплатня, оборона, комунальні видатки - які ми не можемо взагалі скорочувати. Але є інші статті, які повинні всі зазнати скорочень, зважаючи, що грошей на протидію коронавірусу не вистачає. Ми погождуємось з президентом і урядом, що соціальні статті треба зараз збільшувати. Ці гроші не підуть на накопичення, а підуть на споживання і повернуться в економіку".

Також нардеп розповів, які саме заходи були вжиті, щоб допомогти протриматися бізнесу у період карантину:

"Ми не маємо тих можливостей, які мають розвинені країни - так, США виділили на підтримку громадян близько 2 трн доларів. Ми, безперечно, не можемо розраховувати на такі суми. Але в межах, які нам доступні, ми вже прийняли відповідні закони. ФОПів звільнили (на період карантину) від сплати соціального внеску. Ми доопрацювали питання людей в ізоляції - вони будуть отримувати половину окладу. Ми звільнили від податків землю і нерухомість, яка використовується для комерційних потреб. Цю допомогу вже відчули підприємці".

Теги