Україна перебуває у лещатах — радник Зеленського

Економіст розповів, чому Україна отримала кредит від МВФ за програмою stand by

Україна перебуває у лещатах — радник Зеленського

Міжнародний валютний фонд (МВФ) оприлюднив текст меморандуму про нову програму співпраці з Україною. Про що він говорить, розповів радник президента України Володимира Зеленського з економічних питань Олег Устенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Кредит завжди має дві основні характеристики — він платний і поворотний. Потрібно пам'ятати, що Україна перебуває в дуже важкій ситуації. Ми фактично знаходимося у двосторонніх лещатах. З одного боку, розвивається світова економічна криза, з іншого боку — коронакриза. Все це не дає можливості виконати бюджет держави на старих параметрах. Ви пам'ятаєте, що бюджет передбачав дефіцит на рівні 2,5% ВВП, але на тлі двох криз дефіцит був збільшений до 7,5%", - сказав він.

Читайте також

Експерт розповів, що багато країн зараз намагаються отримати кредити з зовнішніх джерел.

"По факту, всі намагалися знайти дешевий грошовий ресурс, яким є МВФ. Понад 100 країн подалися на програми на співпрацю, близько 60 отримали підтвердження того, що з ними будуть розглядатися програми. Але МВФ — це теж не бездонна бочка, тому в МВФ вирішили, що єдина форма співпраці зараз, — це коротка програма stand by", — сказав він.

Устенко розповів, на що підуть гроші від МВФ.

"Виділені п'ять млрд доларів будуть використані частково на покриття дефіциту державного бюджету, частково увійдуть в золотовалютний резерв. Цей грошовий ресурс може допомогти пережити складні часи, але він не скасовує глобальних завдань, які стоять перед Україною. Необхідно повернути країну на відновну траєкторію", - сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, 10 червня Рада директорів Міжнародного валютного фонду ухвалила рішення про створення для України нової 18-місячної програми Stand-by. Загальний обсяг програми - $ 5 млрд. Перший транш у розмірі $ 2,1 повинен надійти в Україну 11-12 червня.

Джерело Україна 24 Теги