Кабмін урегулював гучний конфлікт з зеленими інвесторами: що відомо

Україна визначила "зелений тариф", за яким купуватиме електроенергію з відновлюваних джерел

Кабмін урегулював гучний конфлікт з зеленими інвесторами: що відомо

Кабінет міністрів 10 червня підписав довгоочікуваний меморандум про врегулювання проблемних питань з виробниками зеленої електроенергії.

Як повідомляє кореспондент каналу "Україна 24", документ дозволить не поховати вітро- та сонячні електростанції, добудувати ті, що вже в процесі. Також у документі визначено "зелений тариф", за яким держава купуватиме у виробників кіловати.

Ситуацію прокоментував представник інвесторів у відновлювану енергетику.

"Нам запропонували умови, на які більшість компаній погодились. Це скорочення на 7,5% проектів від 2015 року до кінця 2019 року, і додатково на 2,5% для проектів, які будуть побудовані до кінця 2020 року. Я розумію прем'єр-міністра, він сьогодні зробив усе, щоб допомогти усім, і найменше скоротити "зелений тариф"… щоб продовжити будувати вітро- і сонячні проекти", - заявив голова Української вітро-енергетичної асоціації Андрій Конеченков.

Щоправда, зазначає "Україна 24", підписи поставили не всі. Асоціація сонячної енергетики взяла час на роздуми – на їхню думку, надто сильно обрізали зелений тариф.

Читайте також: Зелена енергетика для України: еколог назвав три головних переваги

Водночас, прем'єр-міністр Денис Шмигаль заявив про "зелене світло для зелених". Він переконаний, що меморандум допоможе заощадити державі до 6 млрд грн на рік. А інвестори нагадують, що через поступки добровільно віддають 80 млрд грн майбутнього доходу на користь України.

"Україні вдасться уникнути міжнародних арбітражів і зберегти свою репутацію перед міжнародними інвесторами. Це все – частина нашої дорожньої карти по виходу з енергетичної кризи", - заявив Шмигаль.

Популярні відео

Нагадаємо, інвестори вклали в будівництво українських зелених електростанцій понад 4 млрд євро. Україна обіцяла їм окремий "зелений тариф", за яким вона повинна була купувати всю вироблену енергію до 2030 року, однак ці закупівлі так і не почалися. Дипломати восьми країн заступилися за інвесторів і звернулися до уряду України з проханням не змінювати "зелений тариф".

Економічний експерт Борис Кушнірук розповів в ефірі каналу "Україна 24", що неврегульована проблема з інвесторами в зелену енергетику загрожує Україні численними позовами до міжнародних судів.

Джерело Україна 24 Теги