Нам просто повідомили - міністр пояснив зміну співпраці з МВФ

Україна отримає короткострокову програму співпраці з Фондом замість довгострокової

Нам просто повідомили - міністр пояснив зміну співпраці з МВФ

Міністр фінансів України Сергій Марченко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як Міжнародний валютний фонд вирішив змінити програму співпраці з Україною.

За його словами, Фонд "просто повідомив" українській стороні, що замість програми структурних реформ (ЕFF) терміном на 36 місяців і обсягом близько 8-10 млрд доларів, Україна отримає короткострокову програму stand by - 18 місяців і 5 млрд доларів.

"Ніхто ні на які поступки не йшов, у нас була тверда позиція, що ми за рахунок власних коштів зможемо профінансувати виплату гарантованого боргу США наприкінці травня. Це компроміс, до якого ми дійшли. Про зміну програми нас просто повідомили, це була позиція керівництва МВФ, що "ми зараз нікому не даємо програму ЕFF, обирайте stand by", - сказав міністр.

Читайте також

Марченко додав, що МВФ зараз не може спрогнозувати ситуацію на три роки вперед щодо фінансування України і інших країн, тому було ухвалено рішення про відмову будь-якій країні в програмі ЕFF.

Популярні відео

Відзначимо, що 9 червня рада директорів МВФ офіційно затвердила програму співпраці з Україною. Загальна сума допомоги Україні - 5 млрд доларів протягом 18 місяців. Перший транш становить 2,1 млрд доларів.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що президент України Володимир Зеленський домовився про збільшення першого траншу МВФ від 1,9 до 2,1 млрд доларів.

Джерело Україна 24 Теги