Допомога МВФ Україні – міністр розкрив подробиці угоди

Сергій Марченко розповів, чому програма співпраці з Фондом розрахована на 1,5 року, а не на 3

Допомога МВФ Україні – міністр розкрив подробиці угоди

Україна стала першою країною, яка змогла в умовах кризи за короткий термін отримати від Міжнародного валютного фонду програмне фінансування, а не короткострокове.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів міністр фінансів України Сергій Марченко.

"Програма розрахована на 1,5 року. Це для нас оптимальніше, тому що ми отримуємо ті ж самі кошти, але працюємо не три роки. МВФ визначив, що в даний момент не може спрогнозувати ситуацію на три роки вперед у частині фінансування країн, зокрема і України, тому було ухвалено рішення про відмову будь-якій країні в програмі структурних реформ", - повідомив міністр.

Читайте також: МВФ і тарифи: Шмигаль зробив приємний для українців прогноз

За його словами, Україна - перша країна, яка за короткий термін змогла отримати від МВФ програмне фінансування, а не короткострокове.

"Для нас короткострокове фінансування було неприйнятним, тому що короткі гроші були незначні, і ми могли не отримати наступну програму. Тому йшли переговори про нормальну програму і обсяг, який нас влаштовував... Якби ми йшли тільки в так звану коронавірусну програму, йшлося б про менший обсяг грошей. Що було б далі - велике питання", - пояснив він.

Популярні відео

Зазначимо, що 9 червня рада директорів МВФ офіційно затвердила програму співпраці з Україною. Загальна сума допомоги Україні - 5 млрд доларів протягом 18 місяців. Перший транш становить 2,1 млрд доларів.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що президент України Володимир Зеленский домовився про збільшення першого траншу МВФ від 1,9 до 2,1 млрд доларів.

Джерело Україна 24 Теги