Мінекономіки: Україна не забезпечує себе популярним продуктом харчування

В уряді розповіли, як розвивається сільське господарство в Україні

Мінекономіки: Україна не забезпечує себе популярним продуктом харчування

Вітчизняні виробники забезпечують основні потреби України в овочах, проте майже вся картопля на полицях магазинів – іноземного виробництва.

Про це розповів в ефірі каналу "Україна 24" заступник міністра економіки Тарас Качка, коментуючи ситуацію з урожаєм.

"Щодо овочів - у нас розвивається сільське господарство і зростає виробництво в Україні… Натомість, з картоплею маємо абсолютно протилежну ситуацію – картопля абсолютно не наша в супермаркетах, точках організованої торгівлі і навіть в ятках біля метро. Це частина організованої торгівлі, тому що вони закуповуються на оптових ринках. Там є великі гравці. Так ось, на жаль, у нас досі нема великих гравців з виробництва картоплі. 97% картоплі вирощується на городах у домогосподарствах", - розповів заступник міністра.

Популярні відео

Як пояснив Качка, по всіх овочах Україна виробляє і експортує сумарно більше, ніж імпортує, але картопля – єдиний негативний приклад.

"На фоні картоплі по всіх інших товарах ми насправді є самодостатніми. І досить добре самодостатніми - по огірках, помідорах, по м'якій ягоді у нас є частина сезону, коли є імпорт, але здебільшого ми споживаємо своє власне українське. Все це – картина того, як розвивається наше сільське господарство", - повідомив він.

Читайте також

Нагадаємо, раніше економіст Олег Пендзин в ефірі каналу "Україна 24" заявив, що ціни на продукти харчування в Україні зростуть до кінця року.

Джерело Україна 24 Теги