"Гроші від МВФ - це не перемога": політолог розповів, скільки заборгував кожен українець

Політолог вважає, що співпраця з МВФ - ознака того, що в Україні не все гаразд

"Гроші від МВФ - це не перемога": політолог розповів, скільки заборгував кожен українець

Політолог Олег Саакян в ефірі каналу "Україна 24" скептично висловився про програму співпраці з МВФ, яку фонд затвердив 9 червня, і розповів, скільки винен кожен громадянин України.

"Перемогою назвати отримання додаткових грошей не можна. На сьогодні МВФ - це не від хорошого життя. Для хорошого життя потрібний розвиток інфраструктури, дерегуляція, чесні суди, і ось тоді можна говорити про інвестиції та розвиток", - вважає політолог.

Популярні відео

Читайте також: У Зеленського розвіяли тривожну чутку щодо меморандуму з МВФ

На думку Саакяна, співпраця з МВФ - це "ознака того, що у нас щось не так".

"Потрібна стратегія, коли ми не будемо вимагати додаткових грошей, це можливо виключно шляхом підняття капіталізації України і ВВП. Тоді ці гроші, які ми вже витрачаємо на обслуговування боргів, будуть меншим процентним навантаженням для бюджету", - сказав політолог.

За словами Саакяна, за зовнішніми боргами кожен громадянин України винен близько 2 000 доларів, а якщо враховувати ОВДП (облігації внутрішньої державної позики) - то ще більше.

9 червня рада директорів МВФ офіційно затвердила програму співпраці з Україною. Перший транш становить 2,1 млрд доларів.

Нагадаємо, прем'єр-міністр Денис Шмигаль в ефірі каналу "Україна 24" також розповів, що МВФ не висував Україні умов щодо підвищення комунальних тарифів для населення.

Джерело Україна 24 Теги