Зелена енергетика для України: еколог назвав три головних переваги

Через деякий час Україна буде змушена обирати стратегічні пріоритети в розвитку енергетики

Зелена енергетика для України: еколог назвав три головних переваги

Виконавчий директор екологічно-гуманітарного об’єднання "Зелений світ" Олександр Степаненко в ефірі каналу "Україна 24" назвав три причини, чому Україна має відмовитись від теплової та ядерної енергетики на користь відновлювальних джерел енергії.

"Перший і головний аргумент - відновлювальні джерела енергії є невичерпними. Вони не потребують викопного палива, яке Україна змушена імпортувати щороку, і це величезний тягар для власників електростанцій і для держави. Тим більше, що частину викопного палива і майже все паливо для атомних станцій ми імпортуємо з країни-агресора Російської Федерації, оскільки не маємо замкненого ядерного циклу", - зазначив експерт.

Популярні відео

Читайте також: Україна заборгувала мільярди - нардеп про конфлікт з "зеленими інвесторами"

По-друге, за словами Степаненка, відновлювана енергетика, якщо вона правильно розвивається, створює менший негативний вплив на довкілля порівняно з традиційними джерелами енергії – вугіллям, нафтою, газом, торфом.

"По-третє, відновлювальні джерела можуть замістити через 25 років ті електростанції, які старіють морально і технологічно. Через деякий час Україна опиниться в ситуації, коли треба буде вирішувати - чи будувати нові атомні, вугільні блоки на заміщення тих, які відпрацювали свій ресурс, чи ми будемо розвивати відновлювальну енергетику і йти тим шляхом, яким ідуть більшість європейських країн", - сказав він.

Як наголосив еколог, природоохоронні організації у більшості своїй вважають, що "Україні треба здійснити зелений перехід, орієнтуватися на стратегічну мету заміщення відновлюваними джерелами енергії".

Нагадаємо, раніше ексміністр економіки Тимофій Милованов в ефірі каналу "Україна 24" розповів про велику проблему з інвестиціями в зелену енергетику в Україні.

Джерело Україна 24 Теги