Коли Україна повністю перейде на зелену енергетику - прогноз експерта

З року в рік інвестиції в зелену енергетику будуть дешевшати

Коли Україна повністю перейде на зелену енергетику - прогноз експерта

Виконавчий директор екологічно-гуманітарного об'єднання "Зелений світ" Олександр Степаненко в ефірі каналу "Україна 24" розповів, коли і за яких умов Україна може розраховувати на перехід до зеленої енергетики.

"Існують експертні оцінки, які полягають у тому, що до 2050 року за умови ефективного стимулювання розвитку відновлюваних джерел енергії (ВДЕ) Україна може повністю перейти на них. Цей сценарій розроблявся експертами Фонду Генріха Бьолля, тобто це технологічно досяжно", - сказав Степаненко.

Популярні відео

Читайте також: Україна і "зелені інвестори": експерт пояснив, що робитиме Кабмін

За словами експерта, питання з перебудовою енергосистеми на ВДЕ можна вирішити.

"Виникають питання, як перебудувати енергомережу для того, щоб вона могла прийняти ту електроенергію, яку виробляють ВДЕ, тому що її виробництво залежить від часу доби і метеоумов. Наприклад, атомний енергоблок виробляє свої 1000 МВт і вдень, і вночі. З одного боку це добре, виробництво не залежить від коливань, з іншого боку Україна має вночі надлишок енергії, а в години пік дефіцит. Тому існує потреба введення мобільних потужностей. Але всі ці питання технологічно вирішуються, як в Німеччині, Данії тощо", - сказав Степаненко.

Також, за його словами, вартість обладнання для ВДЕ знижується, оскільки світовий ринок стрімко розвивається, і проблема дорожнечі інвестицій, яка існувала 10-15 років тому, буде не настільки актуальною.

Нагадаємо, раніше позафракційний депутат, член парламентського комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Вікторія Гриб в ефірі каналу "Україна 24" заявила, що Україна заборгувала понад 7 млрд грн інвесторам в зелену енергетику.

Джерело Україна 24 Теги