Чекайте шахтарів в Києві — нардеп про ситуацію в енергетиці

Депутат розповіла, що буде, якщо криза в енергетичній сфері посилиться

Чекайте шахтарів в Києві — нардеп про ситуацію в енергетиці

В Україні продовжує розгортатися енергетична криза. Держава заборгувала виробникам енергії близько 20 млрд гривень, 14 з них - борг виробникам зеленої енергетики, ще шість - атомної енергетики. Ситуацію прокоментувала народний депутат Вікторія Гриб в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо ми поставимо на коліна власну генерацію, імпорт (електроенергії та палива для ТЕЦ -— ред.) за демпінговими цінами завтра вже не буде таким. А наша генерація таки стане на коліна. Якщо сьогодні АЕС і ТЕС зупиняться, завтра ми їх не запустимо. ТЕЦ працюють на вугіллі, і сьогодні у нас практично 90% шахт знаходяться в простої, а якщо вони в простої - не закладаються нові лави, чому шахтарі й виходять на страйки. У Донецькій області вже всі страйкують, і скоро всі ці люди прийдуть до Києва", — заявила вона.

Читайте також На ринку енергетики хаос і вакханалія — ​​нардеп озвучив проблеми

Також Гриб заявила, що якщо немає роботи для шахтарів, то потрібно в вугледобувних регіонах знайти альтернативні види зайнятості населенню.

"Шахтарів ми не можемо кинути, вугільні шахти проходять по Донецькій та Луганській областях. Якщо ми різко припинимо видобувати вугілля, треба щось зробити для трансформації тих територій", — сказала вона.

Популярні відео

Нагадаємо, криза в енергетиці почалася з низки причин. Так, теплоенерго відмовилися від українського вугілля і почали купувати паливо у російської компанії. Електроенергію також почали закуповувати з Росії та Білорусі ще у 2019 році, в той час, як українські шахти зупинилися.

Джерело Україна 24 Теги