В Україні відновлюють авіасполучення: експерт розповів про ціни на квитки

Експерт з авіаційної економіці розповів, як карантин вплинув на вартість перельотів

В Україні відновлюють авіасполучення: експерт розповів про ціни на квитки

Україна починає відкривати небо для авіаперельотів. Як довгий карантин вплине на вартість квитків, розповів експерт з авіаційної економіки Артур Винюков-Прощенко в ефірі каналу "Україна 24".

"Єдиний вихід для авіакомпаній — підняти тариф. Але ціноутворення динамічне, кероване комп'ютерною системою, ціна на кожне крісло на конкретному рейсі залежить від величини попиту. Компанії повинні підняти середній тариф, але питання залежить від попиту на квитки. Подорожі стануть дорожче, наприклад, вартість обов'язкового тесту на коронавірус в аеропорту Відня — 190 євро. Це не сприяє збільшенню попиту. Перевагу мають ті, хто отримує допомогу від держави або має фінансові резерви", — сказав він.

Читайте також Транспорт після карантину: експерт дав невеселий прогноз щодо цін

Експерт пояснив, звідки беруться дешеві квитки на лоукост-перельоти.

"Дешева вартість квитків на лоукости — це для підігріву попиту. Не може бути ціна 20 євро на всі 189 крісел на рейсі. З урахуванням усіх зборів ціна квитка не може бути 10 євро чисто економічно. Компанія може собі дозволити такий демпінг, але це не виправдано, тому зменшиться частка таких тарифів, раніше їх було близько 20%, і всі такі квитки відразу ж розкуповувалися", — сказав він.

Популярні відео

Нагадаємо, на час карантину через коронавірус авіаперельоти були скасовані, а кордони закриті. Україна почала відновлювати внутрішнє авіасполучення з 5 червня, міжнародне буде відкриватися з 15-го.

Джерело Україна 24 Теги