У Зеленського розвіяли тривожну чутку щодо меморандуму з МВФ

У президента не бачать у документі проблемних зон

У Зеленського розвіяли тривожну чутку щодо меморандуму з МВФ

Проект меморандуму України з Міжнародним валютним фондом про кредит на 5 млрд доларів, опублікований низкою українських ЗМІ, не відповідає дійсності.

Про це в ефірі каналу "Україна 24" розповів радник президента України Володимира Зеленського Олег Устенко.

"Меморандум з Міжнародним валютним фондом до винесення на раду директорів не публікується. Ця практика існує не тільки по Україні, але і по всіх інших країнах. Орієнтуйтеся на те, що вчора сказав міністр фінансів - обсяг програми, яка заходить в Україну, 5 млрд доларів. Перший транш, за словами нашого міністра фінансів, 2,1 млрд доларів. А в меморандумі, який ходить на просторах інтернету - 1,9 млрд доларів", - сказав Устенко.

Читайте також: Грошей МВФ не вистачить - ексміністр про кризу в Україні

Радник президента, коментуючи чутки навколо меморандуму з МВФ, зазначив, що "якісь дивні речі прокручувалися".

"9 червня буде засідання ради директорів, ми з вами отримаємо повне розуміння того, що є в цьому меморандумі. Я не бачу в ньому якихось проблемних зон. Ми беремо гроші в кредит. Зрозуміло, що той, хто бере гроші в кредит, хоче бути впевнений в тому, що знає найдрібніші деталі. Так, він засовує свій ніс у найдрібніші питання, це теж правда. Це неприємно, це викликає почуття відторгнення. Але тоді давайте жити за коштами, бути багатою зростаючою економікою. Тоді не доведеться працювати ані з МВФ, ані з кимось із фінансових інституцій", - заявив він.

Раніше народний депутат від "Слуги народу" Олександр Дубинський оприлюднив нібито проект меморандуму України та МВФ. У документі передбачається підвищення комунальних тарифів і пенсійного віку для українців. Нардеп заявив, що меморандум приведе до повної втрати суб'єктності України.

Популярні відео

Нагадаємо, інвестиційний банкір Тарас Козак в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як Україна витратить гроші від МВФ.

Джерело Україна 24 Теги