Потенціал України зростає - експерт про перегляд Угоди з ЄС

Президент торгово-промислової палати України пояснив, з цього складається український експорт і чому європейський ринок важливий

Потенціал України зростає - експерт про перегляд Угоди з ЄС

В Україні заговорили про перегляд умов Угоди про асоціацію з ЄС. Це можливо через п'ять років після підписання документа. Чому Україні потрібен цей перегляд, розповів президент торгово-промислової палати України Геннадій Чіжиков в ефірі каналу "Україна 24".

Зокрема, він пояснив, з чого складається український експорт, квоти на який хочуть переглянути в рамках Угоди.

"Експортний потенціал України в останні роки зростає. Тільки минулого року він зріс більш ніж на 11%. Звичайно, сьогоднішня ситуація призупинила зростання, за останні чотири місяці зростання зменшилося на 1,5%. Але ми бачимо, що український експорт має всі можливості для зростання. На 15% наших найважливіших країн-партнерів припадає майже 85% нашого експорту. А на 10 головних експортних товарів — 74% нашого експорту. Це говорить про вузькість експортного бізнесу, але є важливі приклади того, що наш бізнес шукає нові ніші", — сказав він.

Експерт розповів, з чого складається український експорт.

"Ми, на жаль, в основному забезпечуємо сировинний експорт. Це аграрний сектор, металургія, мінеральна сировина. Але є і машинобудування, 11%. На жаль, понад 70% це все-таки сировина, і ми дуже залежимо від світових цін на неї. Важливо, що збільшується частка нішевих товарів. Наприклад, равлики — за минулий рік ми поставили майже 400 тонн", — розповів Чіжиков.

Експерт пояснив, що з моменту складання Угоди про асоціацію з ЄС українські реалії помітно змінилися, тому і потрібні зміни.

"Європейський Союз — це дуже важливий ринок для України, це майже 40% товарообігу. Коли ми починали переговори з ЄС, це було понад 10 років тому — структура нашого експорту, виробництва, та й вся країна були іншими. Для нас це (перегляд Угоди — ред.) дуже важливо, і про це говорять не тільки представники влади, але і найбільші бізнес-асоціації. Це стосується не тільки квот, а й інших аспектів нашої взаємодії. Ми повинні зрозуміти, що ЄС — це для нас головний економічний ринок, і ми повинні відчувати там себе як вдома", — сказав він.

Популярні відео

Раніше нова віцепрем'єрка Ольга Стефанішина назвала серед своїх завдань оновлення Угоди про асоціацію з Євросоюзом.

Джерело Україна 24 Теги