Через карантин українців атакують колектори - адвокат розповів, як боротися

У зв'язку з карантином активно працюють мікрокредити

Через карантин українців атакують колектори - адвокат розповів, як боротися

Після жорсткого карантину в Україні активізувалися колектори, які вимагають повернення боргів за мікрокредитами. Як діяти в таких випадках, розповів адвокат Сергій Войченко в ефірі каналу "Україна 24".

"В Україні взагалі колекторська діяльність не регулюється, ніякого законодавчого поля немає. Все колектори діють поза рамками закону. У Кримінальному кодексі є кваліфікація "примус до виконання цивільноправових зобов'язань", це кримінальна відповідальність. Тому як тільки ви стикаєтеся з погрозами, то потрібно зафіксувати ці загрози (записати на диктофон і т.д.) і звернутися до поліціъ, приклавши запис до заяви. Передача ваших даних порушує ваші права, з цього приводу теж можна звертатися до правоохоронців.

Банк може офіційно передати кредит за договором факторингу або цесії, але тоді всі звернення йдуть виключно через суд. Немає ніякої біганини, телефонних дзвінків і так далі. Потрібно запам'ятати, що колектори нічого вам зробити не можуть, це тільки психологічний вплив", — сказав він.

Популярні відео

Читайте також Ставки за кредитами після карантину: банкір назвав цифри

Адвокат також вважає, що потрібно законодавчо заборонити діяльність мікрофінансових організацій.

"Зараз з'явилося дуже багато дрібних кредиторів, які дають гроші під величезні відсотки — просто біля метро розміщуються такі кіоски. Я б на місці президента взагалі заборонив цим шахраям оббирати людей. А у зв'язку з карантином заборонив би на два роки всю колекторську діяльність. Громадян України зараз загнали в борговий зашморг, і вони змушені йти в ці фінансові організації", — заявив він.

Раніше економіст в ефірі "Україна 24" дав прогноз по курсу долара до кінця року.

Джерело Україна 24 Теги