Ситуація критична - голова "ДТЕК Енерго" про велику проблему в енергетиці

Шахтарі обурюються, тому що немає відповіді на питання, коли вони знову почнуть повноцінно працювати

Ситуація критична - голова "ДТЕК Енерго" про велику проблему в енергетиці

Генеральний директор «ДТЕК Енерго» Дмитро Сахарук в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів про проблеми в енергетичній сфері, зокрема у вугільній промисловості, і пояснив, чому шахтарі виходять на протести.

«На жаль, не все вугілля затребуване, яке виробляється в Україні. У «Добропіллявугіллі» працює 10 тис. людей. 6,5 тис. з них вже понад два місяці перебувають у простої. Причина банальна: непотрібність, незатребуваність українського вугілля через те, що прогнозний баланс, який був затверджений, не виконується. Лише з травня «Енергоатом» разом з ТЕЦ виробили понад балансу 600 млн кВт/год - це 300 тис. тонн вугілля», - зазначив Сахарук.

Читайте також: Депутатка назвала головну причину кризи в українській енергетиці

Він наголосив, що розуміє, чому шахтарі обурюються: тому що наразі немає відповіді на питання, коли вони знову почнуть повноцінно працювати.

«Ми продовжуємо платити зарплату нашим шахтарям, хоча вони не працюють, але люди хочуть працювати, хочуть відвантажувати вугілля на станції, забезпечувати свій внесок в енергонезалежність, енергобезпеку. Але не виходить, тому що немає рішень, які необхідно ухвалювати. На жаль, парламентський комітет (з питань енергетики - ред.) жодного разу не звернувся в правоохоронні органи до регулятора щодо зловживань, які є на ринку електричної енергії. Регулятор своєчасно не приймає рішень. Це призвело до критичної ситуації в галузі і вугільному секторі», - заявив Сахарук.

За його словами, потрібні чіткі рішення, необхідним є дотримання прогнозного балансу, наведення порядку на ринку, щоб не було маніпуляцій, торгашів повітрям, потрібно навести лад і зробити так, щоб ринок енергетики запрацював, як цього вимагає закон і вимагають правила.

Популярні відео

Нагадаємо, 3 червня в Добропіллі Донецької області працівники компанії "ДТЕК Добропіллявугілля" вийшли на акцію протесту через продовження простою підприємства до 1 липня.

Нагадаємо, раніше експрем'єр-міністр Володимир Гройсман в ефірі "Україна 24" розповів про "суперкризу", з якою зіштовхнулася Україна.

Джерело Україна 24 Теги