Чи буде масовий виїзд українців на заробітки – експерт назвав умови

Є побоювання, що трудова міграція після карантину нестиме не тимчасовий характер

Чи буде масовий виїзд українців на заробітки – експерт назвав умови

Президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі телеканалу «Україна 24» назвав причини, через які українці будуть масово виїжджати на заробітки за кордон.

«Якщо врахувати, що окремою рисою сьогоднішньої економіки в Європі буде її регіоналізація, коли європейські країни будуть переносити до себе виробництва, які раніше були у Китаї, В’єтнамі чи Індонезії, то кількість грошей, які йтимуть на побудову нових підприємств, буде лише збільшуватись, і це приводитиме до нестачі робочих місць», - зазначив експерт.

Читайте також: Безвіз з ЄС після карантину: експертка розповіла, що чекає на українців

Він також розповів, чи слід чекати нового відтоку людей з України на заробітки за кордон після повноцінного відновлення сполучення між країнами.

«Дуже важливий момент, який рівень зарплат буде в Україні. Якщо зарплати будуть такими ж чи нижчими, ніж до карантину, то це буде витискати людей у пошуках нових місць роботи за кордон. Звісно, це тільки підживлюватиме трудову міграцію. У мене є велике побоювання в тому, що трудова міграція, яка буде після карантину, буде нести не тимчасовий характер, а намагання виїхати та вивезти свої сім’ї і залишитися назавжди за кордоном», - наголосив Воскобойник.   

Популярні відео

Раніше президент Всеукраїнської асоціації компаній з міжнародного працевлаштування Василь Воскобойник в ефірі каналу "Україна 24" розповів, коли заробітчанам можна очікувати відновлення транспортного сполучення.