Пенсія може перейти у спадок: банкір назвав умову

Інвестиційний банкір розповів про плюси накопичувальної пенсійної системи

Пенсія може перейти у спадок: банкір назвав умову

Накопичувальна пенсія може перейти у спадок. Про це розповів інвестиційний банкір Тарас Козак в ефірі каналу "Україна 24".

"Ризики (при впровадженні накопичувальної пенсійної системи - ред.) є, але треба їх зменшити, а не ставити за основу для заборони накопичувальної системи. Солідарна система, як ми бачимо, не здатна забезпечити пенсіонерів більш-менш нормальною пенсією, яка сьогодні становить від 2 до 3 тис. гривень, це сміх крізь сльози", — сказав він.

Читайте також: Ексміністр пояснив, як розраховується пенсія в Україні

Експерт пояснив плюси накопичувальної системи.

"Треба йти шляхом, яким йде весь світ — це накопичувальна пенсія, поки громадянин працює, накопичує частину доходів на індивідуальний пенсійний рахунок. Коли йде на пенсію — починає користуватися цими коштами. Якщо раптом громадянин не дожив, то, на відміну від солідарної пенсії, яка зникає, ці кошти переходять у спадок.

Крім соціального боку, це ще й фінансовий ресурс, тому що накопичувальні кошти -— це так звані довгі гроші, які десятиліттями працюватимуть на економіку України, це величезні гроші, мільярди гривень", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Раніше заступник міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Тетяна Сальникова розповідала, хто скільки доплати отримає до пенсії.

Джерело Україна 24 Теги