Бардак і корупція — ексміністр невтішно відгукнувся про важливе держпідприємство

Колишній міністр інфраструктури заявив про мільярдні розкрадання

Бардак і корупція — ексміністр невтішно відгукнувся про важливе держпідприємство

Державний аудит показав порушення в "Укрзалізниці" на мільярди гривень. Ситуацію прокоментував колишній міністр інфраструктури Володимир Омелян в ефірі каналу "Україна 24".

"Якщо говорити про сьогоднішню ситуацію на "Укрзалізниці", її можна схарактеризувати двома словами: бардак і корупція. В "Укрзалізниці" як у монополіста на всі проблеми одна відповідь: давайте будемо підіймати тарифи. З одного боку, у нас тарифи одні з найнижчих. Що ж до ефективності самої компанії, то щорічно йде розкрадання близько 15-20 млрд гривень. Це величезна цифра, і тариф не стане розв'язанням цієї проблеми. Ми підвищимо тариф, а грошей все одно не вистачатиме, бо вони будуть зникати у невідомому напрямку", — заявив він.

Омелян назвав єдину умову, за якої на залізниці можна навести лад.

"Поки в "Укрзалізниці" не буде сформована професійна команда, яка матиме мандат на реформи, а не на політичне покривання корупційних схем, результату не буде", — сказав він.

Читайте також

Омелян підкреслив, що за останні пів року тричі змінювалося керівництво "Укрзалізниці", причому всі з приставкою в.о.

"Я думаю, що корупція всіх влаштовує, і нічого не змінюватимуть. І коли говорять про законопроєкти (щодо реформи УЗ — ред.), то це робиться, тільки щоб затягти час. 15 млрд гривень на рік — це більше мільярда на місяць, які хтось кладе собі в кишеню, і їм не потрібен порядок - їм потрібно, щоб був хаос", — заявив ексміністр.

Популярні відео

Раніше політичний експерт Олександр Солонтай в ефірі телеканалу "Україна 24" розповів, чому сфера пасажирських перевезень на залізниці є збитковою.

Джерело Україна 24 Теги