Стрілянина в Броварах: економіст розповів про причини "воєн перевізників"

Експерт розповів про фінансові потоки у нелегальних перевізників і про боротьбу за ринок

Стрілянина в Броварах: економіст розповів про причини "воєн перевізників"

Ситуацію з переділом ринку перевезень в Броварах, яка вилилася в масову стрілянину вранці 29 травня, прокоментував економічний експерт Віктор Скаршевський в ефірі каналу "Україна 24".

"Ринок перевезень — це величезна кількість неконтрольованої готівки. Звичайно, йде боротьба за контроль над цими фінансовими потоками. Оскільки два місяці був карантин і транспортні перевезення були заборонені, перевізники зголодніли та вирішили активніше зайнятися переділом ринку", — сказав він.

Експерт розповів, що проблема з приватними перевізниками тягнеться ще з 90-х років, і ніхто її не намагається змінити.

"Попит на нелегальних перевізників є тільки тоді, коли легальні не задовольняють потреб людей. Необхідно розвивати комунальний транспорт і максимально усунути готівку від перевізників. Коли в 1994-1995 році з'явилися маршрутки, я думав, це тимчасово, років 3-4, поки не відновиться економіка та поки не профінансують нормальний міський транспорт. Але все пішло за іншим сценарієм. Потрібні не вбиті маршрутки, а нормальні автобуси, необов'язково іноземного виробництва. У нас є автобусні заводи, держзамовлення треба розміщувати, виробляти їх. Це довгий процес, питання не вирішувалося останні 20 років. Але і залишати так теж не можна", — сказав він.

Читайте також: Війна йде давно, влада закриває очі - депутат про стрілянину в Броварах

Причиною ситуації, що склалася, Скаршевський назвав те, що місцева влада, правоохоронці не працюють над цією проблемою належним чином.

"Перевізники не платять податки, а якщо і платять, то чисто символічно, оскільки готівку складно проконтролювати. А контроль необхідний. Всі знають, що є нелегали, розуміють, які там суми крутяться, і чому влада закриває на це очі. Тут повинна ще спрацювати й система дотримання правопорядку. Якщо правоохоронці й далі будуть закривати очі, то які б правила не вводити, все одно будуть нелегальні перевезення", — сказав він.

Читайте також

Популярні відео

Нагадаємо, 29 травня вранці сталася стрілянина в Броварах за участю осіб, які займаються пасажирськими перевезеннями. Поліція вилучила близько десятка одиниць зброї, 11 осіб затримано. Також в Нацполіціі розшукують автомобілі, які зникли з місця події.

Теги