"Укрзалізницю" очікують великі збитки - експерт назвав причини

Пасажирський транспорт в Україні збитковий, а вантажний – прибутковий

"Укрзалізницю" очікують великі збитки - експерт назвав причини

Політичний експерт Олександр Солонтай в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів, чому сфера пасажирських перевезень на залізниці є збитковою.

«Пасажирський транспорт у нас збитковий, а вантажний – прибутковий. Пасажирський транспорт під час карантину зупинили, в результаті це економія грошей, але людей ніхто не звільняє, платити треба, утримання тощо. Тому стратегічно може статися, що пасажирська залізниця стане ще збитковішою, бо якщо гроші витрачаються, а люди не їздять… Другий момент, мені здається, що «Укрзалізниця» насамперед вирішила запустити прибуткові маршрути – там де «Інтерсіті», найпопулярніші маршрути», - наголосив експерт.

Читайте також: Україна запускає потяги: експерт розкритикував стан вагонів

За його словами, в інших країнах на одних коліях їздять різні компанії, є конкуренція. В Україні ж лише одна компанія.

«У нас не реформована залізниця. Залізниця, в першу чергу, це величезна кількість працівників, які нормально не організовані у свої галузеві об’єднання, і пасажири, які не організовані і не об’єднані. Ми як пасажири не організовані, хоча ми є співвласниками «Укрзалізниці», бо це є державне підприємство», - зазначив Солонтай.

Популярні відео

З 26 травня "Укрзалізниця" почала відновлювати пасажирський залізничний рух в рамках пом'якшення карантинного режиму. Спочатку відкрили продаж квитків на п'ять швидкісних поїздів "Інтерсіті +" (вони почнуть курсувати з 1 червня), також з 1 червня (черговий етап пом'якшення карантину) запустяться ще дев'ять поїздів.

Нагадаємо, раніше в ефірі "Україна 24" міністр інфраструктури України Владислав Криклій заявив, що в Україні не можна підвищувати тарифи на пасажирські та вантажні перевезення "Укрзалізниці" до моменту підвищення їх якості. 

Джерело Україна 24 Теги