Україна може втратити сільгоспгалузь - експерт розповів про небезпеку

Президент Української зернової асоціації прогнозує подорожчання продукції аграріїв

Україна може втратити сільгоспгалузь - експерт розповів про небезпеку

В Україні можуть ввести імпортне мито на дизпальне і зріджений газ. Ініціаторами цього нововведення є компанії "Укртатнафта" і "Укрнафта". Проте, Міжвідомча комісія з міжнародної торгівлі при Мінекономіки поки не розглянула це питання. У міністерстві відзначили, що потрібна доробка, і розгляд буде включено в наступний порядок денний.

Чим введення таких мит загрожує аграрному сектору, розповів президент Української зернової асоціації Микола Горбачов в ефірі каналу "Україна 24".

"Для нас це болюча тема, ми категорично проти таких дій. Водночас, коли збільшується дефіцит бюджету, ми не впевнені в тому, що буде відшкодовуватися ПДВ за агропродукцію, так ще й потрібно підняти вартість пального..." - сказав Горбачов.

Читайте також

За даними президента асоціації, щорічно аграрії споживають близько 7 млн ​​тонн дизпального.

"На одному полі виходить п'ять-шість проходів техніки, яка працює на дизпальному, тому підвищення вартості навіть на 10% призведе до того, що удорожчання сільгосппродукції буде еквівалентно 15-20%, оскільки в собівартості зерна вартість пального відіграє суттєву роль", - сказав Горбачов.

Президент зернової асоціації вважає, що такі дії призведуть до втрати українського виробника.

"Ми втрачаємо сільськогосподарського виробника, оскільки зниження рентабельності сільського господарства веде до того, що галузь може деградувати, тобто гроші не будуть реінвестовані, не використовуватимуться найкращі технології, техніка", - вважає Горбачов.

Популярні відео

Нагадаємо, раніше в ефірі "Україна 24" економіст Продовольчої та сільськогосподарської організації ООН Андрій Ярмак розповів, що українські фермери зіткнулися з трьома серйозними викликами, які загрожують всій аграрній сфері - це криза, викликана коронавірусом, посуха і низькі ціни на нафту.

Джерело Україна 24 Теги