Як врятувати бізнес від кризи: експрем'єр дав три поради

Володимир Гройсман пояснив, якими мають бути першочергові кроки влади

Як врятувати бізнес від кризи: експрем'єр дав три поради

Колишній прем'єр-міністр України Володимир Гройсман в ефірі каналу "Україна 24" розповів, як Кабінет міністрів в умовах економічної кризи має допомогати вітчизняному бізнесу.

За його словами, уряд має здійснити три кроки, щоб допомогти підприємцям вистояти.

"Перше - це доступ до кредитних ресурсів. Немає ніяких 3-5-7-10%, у людей сьогодні збитки, вони втрачають свої бізнеси, державі їх треба підтримати, видати кредитні лінії під 0%. Не треба, щоб держава на цьому заробляла", - наголосив колишній прем'єр.

Читайте також

Друга позиція, на думку Гройсмана – питання про реструктуризацію податків.

"Сьогодні держава нам говорить - платіть податки за ті часи, що ви не працювали. Але треба не тільки вийти з карантину, а й налагодити роботу своїх підприємств, вийти на докризові обсяги... Я пропонував уряду зробити програму 12/12. Дванадцять місяців від початку виходу з кризи, щоб кожен квартал підприємці платили - умовно, їм нарахували мільйон податків, вони заплатили 25%. В наступний квартал - 50%, потім 75% і 100%. Решту, яку вони недоплатили, щоб їм реструктуризувала держава, і вони сплачували рівними частинами протягом календарного року. Таким чином можна підтримати підприємців", - пояснив він.

Третьою позицією ексглава уряду назвав підтримку зайнятості.

"Наша команда у Вінниці зробила програму з трьох блоків - медицина, економіка, соціалка… В економіці місто виділило на кожне нове створене робоче місце або місце, яке збережене в підприємців, 1000 гривень – це сплата єдиного соціального внеску в Пенсійний фонд. Місто сплачує, держава теж це може зробити", - зазначив Гройсман.

Популярні відео

Також Гройсман прокоментував тезу про "економічний націоналізм", про який часто говорять в чинному уряді.

"Уряд заявив, що хоче перейти до «економічного націоналізму». Можливо, це добре проголошений лозунг, але, на мій погляд, виходити треба з позиції  національних інтересів. Україна – частина глобальної економіки. І ми маємо в кожній країні, на кожному ринку знайти своє місце, де ми можемо бути сильними й конкурентними. Не треба закриватися. Ми закриємося, нас закриють. І ми можемо багато втратити, адже суттєву частину доходів формує саме експорт", - наголосив Гройсман.

Нагадаємо, народний депутат України від партії "Слуга народу" Олексій Мовчан в ефірі каналу "Україна 24" розповів, що Верховна Рада готує низку ініціатив щодо захисту людей і бізнесу від наслідків економічної кризи.

Джерело Україна 24 Теги